Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Australian Ginger Loose | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
/
Australian Ginger Loose
Fruit & Veg
Coles own brand
Australian Ginger Loose
130g · Coles
Coles
$4.29
$3.30 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$4.29
Lowest
$4.29
Highest
$4.29
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
35g
$1.31 / 100g
$0.46
70g
98.6c / 100g
$0.69
130g
$3.30 / 100g
Viewing
$4.29
150g
50c / 100g
$0.75
170g
25.9c / 100g
Best value per 100g
$0.44
220g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Loose Brown Onions
at Coles
200g
$0.84
42c / 100g
$2.88 less per 100g
Add to cart
Red Royale Potatoes Loose
at Coles
170g
$0.85
50c / 100g
$2.80 less per 100g
Add to cart
Coles
$4.29
Add from Coles
79.1c / 100g
$1.74
Details
Aisle
Fruit & Veg
Brand
Coles
Size
130g
Store brand
Coles
Royal Gala Apples Loose
at Coles
170g
$1.34
78.8c / 100g
$2.51 less per 100g
Add to cart
Red Capsicum Loose
at Coles
220g
$1.96
89.1c / 100g
$2.41 less per 100g
Add to cart