Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Woolworths Australian Cooked Tiger Prawns Whole 1kg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Woolworths Australian Cooked Tiger Prawns Whole 1kg
Meat & Seafood
Woolworths own brand
Woolworths Australian Cooked Tiger Prawns Whole 1kg
1kg · Woolworths
Woolworths
$30.00
$3.00 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$30.00
Lowest
$30.00
Highest
$30.00
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
1kg
$3.00 / 100g
Viewing
$30.00
1.8kg–2.2kg · estimate for 2.2kg
45c / 100g
Best value per 100g
$9.90
1.35kg–2.65kg · estimate for 2.65kg
75c / 100g
$19.88
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Woolworths
Size
1kg
Store brand
Woolworths
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Whole RSPCA Approved Chicken per kg
at Aldi
1.689kg
$6.74
39.9c / 100g
$2.60 less per 100g
Add to cart
RSPCA Approved Extra Large Whole Chicken
at Coles
2.4kg
$10.80
45c / 100g
$2.55 less per 100g
Add to cart
Woolworths
$30.00
Add from Woolies
RSPCA Approved Medium Whole Chicken
at Coles
1.65kg
$7.43
45c / 100g
$2.55 less per 100g
Add to cart
Free Range Fresh Whole Chicken per kg
at Aldi
1.7kg
$10.18
59.9c / 100g
$2.40 less per 100g
Add to cart