Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
RSPCA Approved Extra Large Whole Chicken | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
RSPCA Approved Extra Large Whole Chicken
Meat & Seafood
Coles own brand
RSPCA Approved Extra Large Whole Chicken
2.4kg · Coles
Coles
$10.80
45c / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$10.80
Lowest
$10.80
Highest
$10.80
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
150g
$4.33 / 100g
$6.50
750g
$1.60 / 100g
$12.00
1kg
65c / 100g
$6.50
1.1kg
$1.00 / 100g
$11.00
1.1kg
90c / 100g
$9.90
2.4kg
45c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
RSPCA Approved Chicken Drumsticks Bulk Pack 2kg
at Aldi
2kg
$6.99
35c / 100g
10c less per 100g
Add to cart
Whole RSPCA Approved Chicken per kg
at Aldi
1.689kg
$6.74
39.9c / 100g
5.1c less per 100g
Add to cart
Coles
$10.80
Add from Coles
Viewing
$10.80
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Coles
Size
2.4kg
Store brand
Coles
RSPCA Approved Chicken Wings Bulk 2kg
at Aldi
2kg
$7.99
40c / 100g
5c less per 100g
Add to cart
RSPCA Approved Chicken Drumsticks
at Coles
2kg
$8.00
40c / 100g
5c less per 100g
Add to cart