Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Baby Carrots | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
/
Baby Carrots
Fruit & Veg
Coles own brand
Baby Carrots
500g · Coles
Coles
$1.90
38c / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$1.90
Lowest
$1.90
Highest
$1.90
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
170g
25.9c / 100g
$0.44
250g
$1.20 / 100g
$3.00
420g
42.9c / 100g
$1.80
500g
38c / 100g
Viewing
$1.90
1kg
17c / 100g
$1.70
1.5kg
13.3c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
The Odd Bunch Carrots 1.5kg
at Woolworths
1.5kg
$2.80
18.7c / 100g
19.3c less per 100g
Add to cart
Carrots 1kg
at Aldi
1kg
$2.09
20.9c / 100g
17.1c less per 100g
Add to cart
Coles
$1.90
Add from Coles
$2.00
Details
Aisle
Fruit & Veg
Brand
Coles
Size
500g
Store brand
Coles
Peas, Corn & Carrots 420g
at Aldi
420g
$0.95
22.6c / 100g
15.4c less per 100g
Add to cart
Woolworths Australian Grown Carrots 1kg
at Woolworths
1kg
$2.50
25c / 100g
13c less per 100g
Add to cart