Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Peri Peri Marinated Split RSPCA Approved Chicken per kg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Peri Peri Marinated Split RSPCA Approved Chicken per kg
Meat & Seafood
Peri Peri Marinated Split RSPCA Approved Chicken per kg
1.075kg · READY, SET…COOK!
Aldi
$8.59
79.9c / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$8.59
Lowest
$8.59
Highest
$8.59
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
300g
$2.50 / 100g
$7.49
400g
$2.25 / 100g
$8.99
1.075kg
79.9c / 100g
Viewing
$8.59
1.17kg
$1.25 / 100g
$14.61
1.498kg
99.9c / 100g
$14.97
1.8kg
54.9c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Whole RSPCA Approved Chicken per kg
at Aldi
1.689kg
$6.74
39.9c / 100g
40c less per 100g
Add to cart
Special
Woolworths RSPCA Approved Chicken Drumsticks per 150g
at Woolworths
1kg
$4.30
$4.80
43c / 100g
Aldi
$8.59
Add from Aldi
$9.88
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
READY, SET…COOK!
Size
1.075kg
Store brand
No
36.9c less per 100g
Add to cart
McCain Superfries Steak Cut 900g
at Woolworths
900g
$3.90
43.3c / 100g
36.6c less per 100g
Add to cart
Free Range Chicken Drumsticks per kg
at Aldi
1kg
$4.99
49.9c / 100g
30c less per 100g
Add to cart