Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Birds Eye Frozen Australian Garden Peas 825g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Frozen
/
Birds Eye Frozen Australian Garden Peas 825g
Frozen
Birds Eye Frozen Australian Garden Peas 825g
825g · Birds Eye
Woolworths
$5.20
63c / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$5.20
Lowest
$5.20
Highest
$5.20
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
450g
$1.00 / 100g
$4.50
750g
82.7c / 100g
$6.20
825g
63c / 100g
Best value per 100g
Viewing
$5.20
1kg
69c / 100g
$6.90
1kg
69c / 100g
$6.90
1kg
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Woolworths Essentials Frozen Peas 1kg
at Woolworths
1kg
$2.50
25c / 100g
38c less per 100g
Add to cart
Peas Snap Frozen
at Coles
1kg
$2.50
25c / 100g
38c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$5.20
Add from Woolies
69c / 100g
$6.90
Details
Aisle
Frozen
Brand
Birds Eye
Size
825g
Store brand
No
Woolworths Frozen Australian Peas 1kg
at Woolworths
1kg
$3.80
38c / 100g
25c less per 100g
Add to cart
Bell Farms Frozen Carrots Peas & Corn 1kg
at Woolworths
1kg
$3.90
39c / 100g
24c less per 100g
Add to cart