Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Birds Eye Frozen Carrot Peas & Corn 1kg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Frozen
/
Birds Eye Frozen Carrot Peas & Corn 1kg
Frozen
Birds Eye Frozen Carrot Peas & Corn 1kg
1kg · Birds Eye
Woolworths
$6.90
69c / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$6.90
Lowest
$6.90
Highest
$6.90
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
450g
$1.00 / 100g
$4.50
600g
$1.17 / 100g
$7.00
750g
82.7c / 100g
$6.20
750g
82.7c / 100g
$6.20
825g
72.7c / 100g
$6.00
1kg
69c / 100g
Best value per 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Bell Farms Frozen Carrots Peas & Corn 1kg
at Woolworths
1kg
$3.90
39c / 100g
30c less per 100g
Add to cart
Bell Farms Frozen Corn Kernels 1kg
at Woolworths
1kg
$4.00
40c / 100g
29c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$6.90
Add from Woolies
Viewing
$6.90
Details
Aisle
Frozen
Brand
Birds Eye
Size
1kg
Store brand
No
Corn Kernels Snap Frozen
at Coles
1kg
$4.19
41.9c / 100g
27.1c less per 100g
Add to cart
Frozen Carrot Corn & Peas
at Coles
1kg
$4.20
42c / 100g
27c less per 100g
Add to cart