Skip to content
Browse aisles
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Cart
Woolworths 12 Pack Extra Large Cage Free Eggs 700g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Woolworths 12 Pack Extra Large Cage Free Eggs 700g
Dairy & Eggs
Woolworths own brand
Woolworths 12 Pack Extra Large Cage Free Eggs 700g
700g · Woolworths
Woolworths
$5.70
81.4c / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$5.70
Lowest
$5.70
Highest
$5.70
On special
0 of 1
Tracked since
30 Sept 2026
.
Other sizes
350g
$1.40 / 100g
$4.90
600g
$1.07 / 100g
$6.40
700g
81.4c / 100g
Best value per 100g
Viewing
$5.70
900g
88.9c / 100g
$8.00
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
Woolworths
Size
700g
Store brand
Woolworths
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cage Eggs 700g
at Aldi
700g
$5.00
71.4c / 100g
10c less per 100g
Add to cart
Barn Laid Eggs 700g
at Aldi
700g
$5.29
75.6c / 100g
5.9c less per 100g
Add to cart
Woolworths
$5.70
Add from Woolies
Barn Laid Eggs 1.5kg
at Aldi
1.5kg
$11.99
79.9c / 100g
1.5c less per 100g
Add to cart
Special
Peninsula Cage Free Eggs 12 Pack
at Coles
700g
$5.60
$6.60
80c / 100g
1.4c less per 100g
Add to cart